Analisti Ylli Dylgjeri, permes vargjeve satirike ka goditur ne shenje ”rilindjen” dhe kryerilindasin Rama.

Per me shume ndiqni vargjet e tij:

O plehrat e Shqipërisë

O plehrat e Shqipërisë
E ju o Udhëheqësi i gjatë
I mblodhe së fundi shokët
Të bësh një mbledhje gallatë

I mblodhe në fushën me plehra
U the se nuk ke gisht në afera!
U betove përpara kazanëve
Se po djeg bajgat e hajvanëve

Mos u lodh më me gënjeshtra
Se plehrat kanë brënda pleshta
Dhe shpejt pa dalë ende vjeshta
Do shkoni te SPAK-u me rreshta

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu