Sot moti parashikohet fillimisht me vranësira mesatare deri të dendura dhe reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët deri mesatar në formë shtrëngatash.

Pas orëve të mesditës deri në orët e mesnatës për shkak të kalimit të një sistemi frontal reshjet e shiut fitojnë itensitet në të gjithë territorin.

 

Ato bëhen të vazhdueshme me intensitet mesatar dhe të lartë.

Zona e jugut si dhe vija bregdetare parashikohen të kenë sasinë më të lartë të reshjeve (por problematike mund të jenë reshjet edhe në pjesë të tjera të territorit).

Me poshte keni tabelen me parashikimin e motit per javen ne vazhdim.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu