E premtja vjen me kthjellime dhe vranësira kalimtare, që do të mbizotërojnë pjesën e parë të ditës.

Ndërkohë, pasdite do të kemi fuqizim të vranësirave, çka do të sjellë edhe reshje, ndonëse të pakta.

Në orët e mbrëmjes rikthehen reshjet e shiut në të gjithë vendin, ku priten rrebeshe në veri.

Temperaturat rriten me të paktën 3 gradë në të dy skajet e ditës, duke luhatur vlerat nga -3 ato minimale në zonat malore verilindore, deri në 14 gradë celsius, maksimumi, në brigjet e Vlorës.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu