Nga dita e sotme Greqia i eshte rikthyer normalitetit.

Te gjitha institucionet parashkollore si kopshtet dhe cerdhet u hapen kete te hene, kurse shkollat u rihapen nje jave me pare.

Tashme, ndryshe nga nxenesit e arsimit fillor dhe të mesëm, fëmijët e kopshtit nuk do të duhet të bëjnë një test vetiak për Covid-19 një herë në javë.

Gjithashtu femijet nuk do te  mbajnë maska në klasë, kurse mesuesit e te gjitha niveleve arsimore do persjpejtojne vaksinimin e tyre ne menyre masive.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu