E enjte, 11 Gusht, 2022
Ballina Aktualitet OBSH: Vaksina kundër koronavirusit mund të jetë gati brenda këtij viti

OBSH: Vaksina kundër koronavirusit mund të jetë gati brenda këtij viti

266
0
Një lajm i mirë vjen nga Organizata Botërore e Shëndetësisë sa i përket luftës përballë pandemisë së koronavirusit.
“Kemi shumë shpesa për brenda këtij viti të kemi një vaksinë kundër koronavirusit”, kjo ishte deklarata e kreut të OBSH, Tedros Adhanom Ghebreyesus në fund të një takimi të komitetit ekzekutiv të organizatës që zgjati për dy ditë.

Aktualisht në të gjithë botën janë duke u zhvilluar 40 vaksina të ndryshme, përfshirë këtu dhe atë të universitetit të Oksfordit që ndodhet në faza testimi më të avancuara.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

error: Përmbajtja është e mbrojtur