Nga Sali Berisha

Miq, shkaterrimi me qellim kapjen e Gjykates se Larte dhe asaj Kushtetuese nga Edvin Mafia, ka zhdukur shtetin ligjor ne Shqiperi, eshte njeri nga faktoret kryesore te bllokimit te negociatave te Shqiperise me BE, ka krijuar abuzim masiv ne dhjetra mijra raste me te drejtat e njeriut, dhe ka shkaktuar vendit jo me pak se 4 miliarde euro deme ne ceshjet civile, pronat dhe bizneset e bllokuara ne fitimet munguara ne detyrime kamatash e ne largimin e investimeve te huaja dhe refuzimin e prere te investitoreve te huaj per te investuar ne nje vend pa shtet ligjor.

E gjitha kjo erdhi se per te kapur drejtesine, Edvin Mafia perdori metoden topdoën dmth metoden e dekompozimit apo shkaterrimit dhe ndertimit nga siper, ne rastin konkret nga Edvin Mafia dhe narkohorrat e tij ne krye te Dvoran KED, Kunat KLP te institucioneve te shkaterruara.

Por ndertimi i tyre duke dhunuar ne menyre flagrante kushtetuten, dmth ndertimi i tyre jo si institucione kushtetuese te shtetit ligjor por si shpella te reja te mafies se Edvin Mafise dhe narkoshtetit te tij, eshte nje ndeshkim i ri i Shqiperise.

Keshtu, keto dite Edvin Mafia, i sherbyer nga nje narkohorr si Dvorani qe kaloi me sukses vetingun duke perdhos ate pasi nuk justifikonte rreth 100 milione leke dhe ishte blere nga Albtelekomi me apartamente dhe dhjetra mijra euro per procese gjyqesore ne konflikt flagrant interesi, zgjodhi dje ne narkoparlamentin e tij, ne shkellje flagrante te kushtetutes, dy anetaret e asaj gjykate dhe shpalli te zgjedhur edhe anetarin qe duhet ta emeronte presidenti, me qellimin me te turpshem dhe kriminal per te perjashtuar nga mundesia e perzgjedhjes nga ky i fundit te nje kandidate, e cila, ndonese disa here me e afte se narkohorra te tipit Dvorani, nuk do te ishte nje vegel e verber e bindur ne duart e Edvin Mafise.

Se fundi, shpreh bindjen time te thelle se ky akt antikushtetues vertet forcon pushtetin e Edvin Mafise por ndeshkon me tej Shqiperine dhe mbyll edhe me shume dyert e saj per hapjen e negociatave me BE!

Ne kete kontekst, per vendin, ndertimi dhe funksionimi i Gjykates se Larte dhe Gjykates Kushtetuese eshte nje emergjence e vertet.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu