Kanë filluar negociatat për armëpushim mes delegacioneve të Kievit dhe Moskës.

Takimi po zhvillohet në rajonin Gomel, në kufirin me Bjellorusinë.

Bisedimet zhvillohen në brigjet e lumit Pripyat.

E gjithë bota është në pritje të rezultateve që do të dalë nga ky takim.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu