Ngjarja ne Këllëz ka qene tronditese. Policia eshte njoftuar nga komshinjte e Panajot Janaqit te cilet degjuan ulerimen e gruas e cila u perfshi nga flaket.

Sapo kane shkuar ne vendngjarje, policet kane pare te moshuarin i cili ishte penduar dhe po i binte kokes me grushte nderkohe qe i kishte shuar flaket e zjarrit qe i kishte vene gruas. Menjehere te dy te moshuarit jane transportuar ne Spitalin e Gjirokastres me plage serioze ne trup si pasoje e flakeve.

Plage ka marre edhe zjarrevenesi i cili ashtu si gruaja e tij, eshte shtruar ne reanimacion. Deri me tani 72 vjeçari Janaqi nuk ka dhene deklarate per policine pasi nuk eshte ne gjendje. Po ashtu dhe gruaja e tij. Deshmia e tij pritet te jepet brenda dites tek oficeret e Policise Gjyqesore ne spital.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu