E paimagjinueshmja ndodh ne Sërbi.

Psikiatri i njohur Jovan Marić 80 vjec, eshte kthyer nga vdekja pikerisht ne diten e Krishtlindjes Ortodokse me date 7 janar.

Psikiatri i njohur sërb ishte shtruar ne spitalin “Dragiša Mišović” ne Beograd prej dates 1 dhjetor, ku u diagnostikua me Coronavirus.

Gjendja e tij shendetesore u perkeqesua jashte mase, aq sa u intubua si pasoje e insuficenses respiratore, pasi te dy anet e mushkerive i kishte te ‘bombarduara’ nga Corona.

Mjeket dhe te afermit e tij prisnin me kot te kthehej ne jete, pasi shancet ishin pothuajse ZERO.

Mirepo pikerisht ne diten e Krishtlindjes gjendja e tij u permiresua kaq shume, saqe habiti mjeket.

Sic raporton KURIR TV, pas daljes nga koma e 80 vjecarit, ai flet vetem anglisht me mjeket dhe asnje fjale sërbisht gje qe i ka shokuar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu