Ndahet nga jeta Botuesi dhe shkrimtari i njohur sarandiot Agim Mato.

Mengjesin e sotem Saranda humbi nje nga botuesit dhe njerezit me te shquar te botes se artit, medias dhe kultures.

Mato la pas dhjetra botime ne poezi dhe proze, si dhe romane me tematika te ndryshme.

Agim Mato ishte themeluesi i shtepise botuese ”Milosao” dhe disa mediave lokale.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu