Kjo javë do të nisë me ulje temperaturash dhe vranësirash.

Kështu, temperaturat do të pësojnë rënie të lehtë,  ku do të variojnë:

në zonat malore, nga 01°C në 09°C,

në zonat e ulëta nga 08°C në 16°C,

në zonat bregdetare nga 11°C në 18°C.

Era do të fryjë në drejtim Verilindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë deri në 3 ballë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu