Sot parashikohet që moti të jetë me kthjellime në zonën bregdetare dhe vranësira në shim me rreshje shiu dhe stuhi me rrebeshe në mesditë.

Ndërkohë era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në 7 m/sek në bregdet.

Ndërsa valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur.

Temperaturat do të jenë:.

Zona malore       12/26°C,

Zona e ulët         13/29°C,

Zona bregdetare  15/26 °C.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu