Java mbyllet me mot të kthjellët e me temperatura të larta. Masat ajrore të qëndrueshme që kanë përshirë vendin tonë do të bëjnë që kthjellimet të jenë mbizotëruese gjatë orëve të para ditës.

Sipas Meteoalb, pasditja shfaq vranësirat në zonat malore dhe të ulëta, KU nuk do të ketë mundësi për reshje. Ndërsa pjesa më e madhe e vijës bregdetare dhe në pjesën e dytë të ditës do të dominohet nga moti i kthjellët.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditës duke luhatur vlerat ditore nga 7°C deri në 30°C.

Era do të fryjë mesatarisht në det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Verior – Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 1 – 2 ballë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu