Ashtu si java që lamë pas edhe këtë javë Shqipëria do të vijojë të jetë i “mbërthyer” nga i nxehti afrikan.

Ndërkohë që fundi i javës do të sjellë lehtësim temperaturash.

Siç u theksua edhe më lart, fillimi i javës si dhe ditët në vijim (dita e Hënë deri ditën e Mërkurë) vendi ynë do të vijoj të ndikohet nga moti i kthjellët dhe i nxehtë.

Kjo për shkak se mbi vendin tonë do të vijojnë ndikimin e tyre masat e nxehta nga Afrika e Veriut.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu