Sot parashikohet që moti do të jetë me vranësira mesatare  dhe reshje shiu me stuhi dhe rrebeshe me aktivitet kryesor në zonën perëndimore.

Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në 10-15 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det hapur.

Temperaturat do të jenë me rënie.

Zona malore       12/21°C

Zona e ulët         15/26°C

Zona bregdetare  17/24 °C.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu