Sot moti do të jetë me vranësira mesatare dhe të dendura më tepër të theksuara në zonën e veriut.

Në zonën e qendrës dhe atë të jugut mot me alternime kthjellimesh dhe vranësirash.

Era do të fryjë nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare 1-8m/s dhe në mesditë përgjatë bregdetit sërish fiton shpejtësinë deri 12-15m/s, shoqëruar me valëzim të forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore 10°C deri në 23°C,

zonat e ulëta 11°C deri në 26°C,

zonat bregdetare 12°C deri në 25°C.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu