Sot moti parashikohet te jetë me vranësira te pakta dhe me kthjellime te herpas’hershme.

Keshtu ne zonat malore do ketë reshje të izoluara shiu.

Gjithashtu edhe era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi deri në 10-15 m/sek në bregdet.

Ndersa valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det hapur.

Temperaturat do të jenë si me poshte:

Zona malore       7/22°C,

Zona e ulët        8/25°C,

Zona bregdetare  12/24 °C.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu