Sot moti do jetë me alternime vranësirash dhe reshje shiu të pakta në zonën perëndimore dhe kthjellime.

Nderkohe qe era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,5 deri në 2,0 metër në det hapur.

Si pasoje temperaturat do të jenë me rënie.

Zona malore       12/21°C,

Zona e ulët        13/26°C,

Zona bregdetare  14/24 °C.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu