Sot moti do të jetë me  vranësira mesatare të pasuara nga reshje shiu dhe stuhi në zonën perëndimore.

Ndërkohë që era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi deri në 10-15 m/sek në bregdet.

Edhe valëzimi do të jetë i forcës 4-5 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det hapur.

Temperaturat do të vijojnë me rënie në mesditë.

Zona malore       8/18°C,

Zona e ulët        8/22°C,

Zona bregdetare  11/21 °C.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu