Kjo fillimjave ne Gadishullin Ballkanik do te ndikohet nga periferia e presionit të lartë atmosferik e cila do të kushtëzojë mot  të qëndrueshëm në vendin tonë në fillimin e javës.

Keshtu, moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta në mesditë.

Gjithashtu era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi deri në 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0, 5 deri në 1,0 metër në det hapur.

Temperaturat do të jenë me rritje ne te gjithe territorin.

Zona malore       8/27°C

Zona e ulët        9/30°C

Zona bregdetare  11/28 °C.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu