Sot moti do të jetë i kthjellët dhe dominues në pjesën me të madhe të territorit.

Gjithashtu parashikohen vranësira të pakta kalimtare, këto të përqëndruara përgjatë relieveve malore.

Era do të fryjë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 1 deri 8m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare fiton shpejtësi deri në 12-15m/sek.

Valëzimi në detet do të jetë  i forcës 2-3 ballë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu