Bëhet me dije se Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të të lartë atmofserik me qëndër të pozicionuar  në verilindje.

Kjo situatë do të kushtëzojë mot të qëndrueshëm në vendin tonë.

Kështu, sot moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura.

Gjithashtu era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në 8-10 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0, 5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të me rënie.

Zona malore       9/21°C

Zona e ulët         10/24°C

Zona bregdetare  11/25 °.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu