Meqënëse Gadishulli Ballkanik po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore të nxheta nga Afrika të cilat do të ifluencojnë mot të qëndrueshëm në vendin tonë, si pasojë do të ketë temperatura të larta mbi mesataren e periudhës.

Kështu sot moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta në zonat malore.

Parashikohet që era të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi deri në 7 m/sek në bregdet.

Edhe valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det hapur.

Temperaturat do të jenë me rritje të konsiderueshme.

Zona malore       8/27°C

Zona e ulët         11/31°C

Zona bregdetare  13/26 °.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu