Sot moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare, deri të dendura të pasuara nga reshje të izoluara në Alpe.

Nderkohe qe era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në 8 -15 m/sek në bregdet.

Gjithashtu valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det hapur.

Temperaturat do të jenë:

Zona malore       10/27°C,

Zona e ulët         14/30°C,

Zona bregdetare  16/28 °C.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu