Ashtu si dje edhe sot moti do të jetë me kthjellime në bregdet, dhe vranësira me rreshje shiu dhe stuhi me rrebeshe në mesditë në zonat malore dhe zonën e ulët.

Ndërkohë që era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në 7 m/sek në bregdet.

Gjithashtu valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur.

Temperaturat do të jenë me rënie.

Zona malore       11/25°C,

Zona e ulët         13/28°C,

Zona bregdetare  15/25 °C.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu