Këtë fillimjavë moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare të pasuara nga reshje të pakta shiu në zonat malore pjesërisht zona e ulët.

Gjithashtu era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në 10 -15 m/sek në bregdet.

Ndërkohë që valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det hapur.

Temperaturat do të jenë me rënie:

Zona malore       9/18°C,

Zona e ulët         11/23°C,

Zona bregdetare  12/22 °C.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu