Ne territorin e vendit tone kushtet e qëndrueshme atmosferike do të mbizotërojnë gjate dites se sotme.

Keshtu, gjatë paradites do kemi dominim të kthjellimeve.

Ndersa në orët e mesditës dhe pasdites pritet shfaqje të kalimeve të lehta të vranësirave në zonat malore, si dhe pjesa tjetër e vendit mbetet me kthjellime.

Nderkohe qe temperaturat e e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 9°C deri në 30°C.

Gjithasjtu era do të fryje e lehtë në tokë dhe mesatare në det.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu