Kete fundjave moti do te jete i pershtatshem per pushime te gezuara.

Gjithkush mund te shijoje plazhin e ngrohte, kjo fale temperaturave te larta.

Keshtu, sipas meteorologeve kete te shtune moti parashikohet te jete me kthjellime dhe vranësira mesatare.

Gjithashtu edhe era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi deri në 10-20 m/sek në bregdet.

Nderkohe qe alëzimi do të jetë i forcës 4-5 me lartësi vale 1,5 deri në 2,5 metër në det hapur.

Temperaturat parashikohen te jene si me poshte:

Zona malore       8/23°C,

Zona e ulët         8/27°C,

Zona bregdetare  11/24 °C.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu