Eshte e disajta here qe portali Jugulajm.net i ka paraprire njoftimeve te sakta per individe te prekur me koronavirus ne Qarkun e Gjirokastres, te cilat jane konfirmuar nga Ministria e Shendetesise.

E njejta situate ndodhi edhe dje ne darke, por qe ”mendje te mencura” si gjithmone hypin ne ”degen e thanes” dhe ”sokellisin” me komente si e ema e Zeqos. Gjithsesi ”sokellitesit amorfe” kane punen e tyre dhe ne kemi vertetesine tone ne dhenien e cdo lajmi.

Sot ne deklaraten e perditshme per situaten e Covid-19 Ministria e Shendetesise e Shqiperise ka bere me dije se:

Ne vendin tone jane te konfirmuar 74 raste të reja gjatë 24 orëve të fundit.

Mësohet se 22 raste janë në Tiranë, 12 në Krujë, nga 8 në Pukë dhe Berat, 4 në Vlorë, nga 2 në Shkodër, Durrës, Kurbin, Kavajë, Kamëz, Përmet, Malësi e Madhe dhe nga 1 rast në Lushnjë, Gjirokastër, Pogradec, Dibër dhe Kolonjë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu