Presidenti Ilir Meta, ka theksuar se do të kthehet aktiv në politikë pas përfundimit të mandatit presidencial.

Sipas Metës, ai kishte plane të tjera por pas 25 prillit vendosi që të ndryshojë këto plane dhe kjo e detyroi sipas tij të kthehej aktiv në politikë.

“25 prilli më ndryshoi, planet. Kisha plane të tjera.

Pas mandatit të presidentit do kthehem aktiv në politikë. Me 25 korrik 2022 rikthehem aktiv në politike sepse nuk kam rrugë tjetër. Këtë e diktoi 25 prilli.” tha Meta.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu