Martin Henze, kryetar i Komisionit të Transportit ne Këshillin Ekonomik të CDU-së gjermane ka komentuar zhvillimet e fundit lidhur me integrimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut.

Ai shprehet se me qeverinë e Edi Ramës, që e cilëson një “narko-qeveri”, nuk mund të zhvillohen bisedime serioze. “Shqiptarët duhet të zgjedhin: dënimin me Ramën ose të ardhmen”,- shprehet Henze.

Është e qartë se me një narko-qeveri Rama nuk mund të zhvillohen bisedime serioze, ato nuk kanë përmbushur asnjë kriter të Kopenhagen/BE. Maqedonia, po, këtu pranimi do të ishte i justifikuar. Popullsia dhe ekonomia shqiptare tani duhet të vendosin, të zgjedhin dënimin me Ramën ose të ardhmen”,- shkruan në një postim në Twitter Martin Henze.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu