Ditën e sotme do të luhet java e parë e kampionatit, teksa që në start do të kemi përballje interesante. Kryesfida padyshim është Tirana-Kukësi, një ndeshje mes kampiones dhe nënkampiones së sezonit të kaluar. Pritet një përballje spektakolare mes të dyja ekipeve që do të kërkojnë ta nisin kampionatin me këmbën e mbarë.

Përballje tjetër spektakolare do të jetë edhe ajo mes Teutës dhe Skënderbeut në “Niko Dovana”, ku të dyja skuadrat luajnë për rezultat pozitiv.

Partizani e nis kampionatin ndaj Kastriotit që u ngjit këtë sezon në Superiore, me ndeshjen që do të luhet në stadiumin e Kamzës.

Më poshtë mund të shikoni të gjitha ndeshjet e ditës së sotme dhe oraret:

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu