Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim.

Finalizohet operacioni policor i koduar “Gllava”, i zhvilluar nga Komisariati i Policisë Tepelenë.

Kapet dhe vihet në pranga një shtetas i shpallur në kërkim kombëtar për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”.

Njoftimi i policisë:

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Tepelenë, në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe vënien e tyre përpara përgjegjësisë ligjore, bazuar në informaconet e marra në rrugë policore, falë një pune të mirorganizuar, kanë organizuar dhe finalizuar me sukses operacionin policor të koduar “Gllava”.

Si rezultat i këtij operacioni u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit:

Hasan Ajdini, 60 vjeç, banues në fshatin Gllavë, Memaliaj.

Gjykata e Apelit Gjirokastër e ka dënuar këtë shtetas me 3 vjet e 6 muaj burgim, për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”.

Në muajin shtator të vitit 2018, në vendin e quajtur “Lagjja Hajdine”, në fshatin Gllavë, Memaliaj, janë gjetur bimë narkotike, të cilat ishin kultivuar nga ky shtetas.

Materialet kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu