Nje 35 vjecar nga Memaliaj ka rezultuat i paprekur nga virusi Covid 19.

Dy dite me pare banori 35 vjecar u shtrua me urgjence ne Spitalin e Tepelenes me shenja te ngjashme me Coronavirusin. Per kete qellim mjeket epidemiologe ne kryeqytet, kerkuan tampon me kampion gjaku te 35 vjecarit per te vertetuar nese ishte i prekur apo jo.

Para pak minutash pergjigja negative ka hequr cdo dyshim per prekje te mundshme te tij dhe nderkohe qe vertetoi edhe nje here, qe virusi i rrezikshem po qendron ne distance nga Qarku i Gjirokastres.

Deri tani ka pasur pese raste te dyshuarish me Coronavirus ne pese ditet e fundit ne te gjithe qarkun.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu