Nga Andi Bejtja 
Pas JOQ i erdhi radha dhe Dosja.al të dalë faqe e bardhë..bosh…Aryet gjehen, sidomos kur thënia e një gazetari pranë pushtetit se ” portalet janë termet më i madh se termeti me 51 viktima” janë logo e stampuar në bluzën e Kryeministrit…

Ndaj, do i vi radha edhe të tjerëve, kur vetë Kryeministri ecën rrënojave mes kamerave më shumë duke mallkuar portalet dhe median, se sa ata politikanë, ndërtues, sekserë, të babëzitur, ( përfshi dhe veten) për këtë fatkeqësi që duhej te ishte të paktën dhjetë herë më e vogël.

Pavaresisht, disa abuzimeve të pjeshme, portalet në këtë vend ku pjesa më e madhe e TV- ve kanë programcionin e ERTV, portalet dhe rrjetet sociale kanë qenë, janë e do të jenë një ishull i pazëvendësueshëm lirie.

Ndaj më mirë një Budalla më shumë në Facebook, a nje Fake News në një Portal, se sa një Diktator me imunitet në kohe fatkeqesisht natyrore….

Sa më shpejt ta kuptojmë këtë, aq më shpejt do e kuptojmë se sot nuk mjafton vetëm të raportosh, por dhe të flasësh, të flasesh për të mbrojtur këto ishuj lirie që po u fundosën nje nga një sot, vështirë te rilindin më vonë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu