Eshte mbyllur numerimi i votave ne Gjirokaster persa i perket preferencave te kandidateve.

Tritan Shehu, deputeti i vetem i zgjedhur nga radhet e PD-se ne Gjirokaster ka marre me shume vota se kandidatet e tjere demokrate.

Shehu mori 3364 vota, kundrejt 2430 të Roland Bejkos dhe 2058 të Entela Shehajt.

Sa i perket PS-se, drejtuesi politik i qarkut, Bledar Çuçi ka marre nje numer të madh votash me 11932 te tilla, Laert Duraj renditet i dyti si ne liste edhe me vota, pasi ka marre 4129, ndersa kryesuesja e listes Mirela Kumbaro renditet e treta me 2528 vota.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu