Ditën e sotme Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, i ka bërë thirrje studentëve që të vaksinohen për të shmangur fatalitet me fillimin e shkollave gjatë muajve shtator, tetor.

“Është e rëndësishme një thirrje për studentët për tu vaksinuar sepse me fillimin e shkollë sepse shtatori, tetori, do të na përballë me një rritjen e kontakteve apo grumbullimet që ndoshta janë të pashmangshme, por nëse jemi të vaksinuar mund të shmangim fatalitet. Më shumë se 1 milion e 600 mijë doza të vaksinës që kanë mbërritur në Shqipëri dhe të mos hezitojmë për tu vaksinuar sa më shpejt të jetë e mundur”, tha Manastirliu.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu