Ministrja e Shendetesise Ogerta Manastirliu, ne nje deklarate per mediat eshte shprehur per ardhjen e mbi 14 mije doza te vaksines AntiCoronavirus.

Ajo ka deklaruar se: ”Dje në darkë erdhën 14 040 dozat e tjera nga ”Pfizer”. Deri në fund të muajit do të kemi doza të tjera duke përfshirë 40 mijë doza Astrazeneca, nga sistemi Covax –AstraZeneca dhe presim dhe ardhjen e furnizimit ttjetër me Sinovax në kuadër të marrëveshjes së fazës së dytë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu