Ashtu siç pritej, korçarët kanë dominuar në sfidën me gjirokastritet e Luftetarit dhe me meritë kanë gjetur rrjetën në pjesën e parë me Mensah e në të dytën me kapitenin Jashanica, duke kaluar ne rezultatin 2-0, ndërsa kanë shpërdoruar edhe raste të tjera për të tundur rrjetën.

Per sa i perket gjirokastriteve, tashme te pashprese, te paperqendruar dhe te pamundur per qendrimin ne superlige, eshte e kuptueshme gjendja qe po kalon. Ata thjesht kane rene ne ndeshje rutinore, ku asgje dhe askush nuk mundet t’iu beje ”derman”.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu