Lëvizja Socialiste për Integrim, ka ankimuar rezultatin e zgjedhjeve në Qarkun e Gjirokastrës.

Drejtuar me një kërkesë Komisionit të Ankimimeve dhe Saksioneve në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, LSI ka kërkuar shpalljen të pavlefshme të zgjedhjeve për të gjithë qarkun.

LSI ka kërkuar gjithashtu që edhe në Bashkinë Dropull zgjedhjet e mbajtura të shpallen të pavlefshme.

Kujtojmë se në këtë qark Partia Socialiste në zgjedhjet e mbajtura në 25 prill arriti të merrte 3 mandate, ndërsa Partia Demokratike 1 mandat.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu