Gjykata e Posaçme ka vendosur dënimin e prokurorit Sali Halsa me dy vite burg, që mund të konvertohet në 4 vite shërbim prove.

Trupi gjykues vendosi të shpallë të pafajshëm ish prokurorin për akuzën e mos deklarimit dhe fshehjes së pasurisë dhe gjithashtu konstatohet shuarja e masës së sigurisë dhe lirimi I tij nga burgu.

Sali Hasa sakaq do të vijojë të mos ushtrojë për 5 vite asnjë funksion publik.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu