Kryhet autopsia ne trupin e Klea Muxhaj 20 vjece e cila humbi jeten nje dite me pare, pas komplikacioneve te shfaqura 5 ore pas lindjes se foshnjes se realizuar me operacion.

Mjeku ligjor i cili kishte ardhur nga kryeqyteti nje dite me pare, ka bere autopsine ne oret e vona te mbasdites, por ende nuk eshte zbuluar shkaku i vdekjes se nenes 20 vjecare.

Kampione te organeve jetike te së ndjerës kane shkuar ne Laboratorin e Kriminalistikes ne kryeqytet, per te analizuar shkencerisht shkakun e vertete te vdekjes si dhe rruget qe e coi ne arrestin akut respiraator.

Nje pergjigje shkencore pritet te dale javes qe vjen.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu