Zjarri pushton lartesite e Ballabanit ne Bashkine Kelcyre.

Deri me tani demet kane qene te konsiderueshme.

Sipas vleresimit paraprak te sherbimit pyjor, jane djegur 10 ha kullota dhe 5 ha pyje.

Situata ka dale jashte kontrollit per shkak te pamundesise se nderhyrjes nga forcat zjarrrfikese.

Flaket agresive kane avancuar shume, aq sa kane penetruar ne zonen e Beratit.

Deri me tani nuk eshte marre asnje mase paraprake per shuarjen e flakeve si pasoje e terrenit te thepisur.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu