Kreu i Sindikatës së Naftëtarëve ka përfunduar në spital, kur greva e tyre e urisë ka hyrë sot në ditën e 12 të saj.

Mësohet se Sokol Dautaj ka pasur luhatje të tensionit dhe është transportuar me urgjencë drejt Spitalit të Ballshit.

Në gjendje të vështirë shëndetësore mësohet se ndodhen edhe 9 grevistë të tjerë.

Ditën e djeshme, grevistët mbyllën dyert dhe nuk pranuan as mjekët e as mediat.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu