Mbyllet kopshti “Cicërimat” në Gjirokaster.

Shkak eshte bere prekja nga Covid-19 e nje pjese te mire te stafit mesimdhenes.

Behet e ditur se simptomat e dukshme tek disa edukatore, tek stafi mbeshtetes, si dhe tek prapavija, kane bere qe ato te kryejne tamponin dhe te qendrojne ne pritje deri ne ardhjen e pergjigjes.

Kjo situate ka detyruar Drejtorine e Arsimit ne Bashki, qe te jape urdher per mbylljen e kopshtit deri ne nje urdher te dyte deri ne permiresimin e situates.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu