Vazhdon ”seriali” i mbylljes se kopshteve te femijeve ne Gjirokaster.

Keshtu, sot eshte mbyllur kopshti “Soros 1″ ne lagjen ”18 shtatori”.

Lajmi behet i ditur nga Drejtoria e Arsimit ne Bashkine Gjirokaster e cila ka konfirmuar, se kopshti do te qendroje i mbyllur deri me date 30 nentor, me qellim riaftesimin shendetesor te gjysmes se stafit te edukatoreve dhe stafit mbeshtetes te cilet dyshohet se jane prekur me Covid-19.

Gjate kesaj periudhe 15 ditore do te behet e mundur dizinfektimi i ambjenteve dhe monitorimi i situates.

Ky eshte kopshti i tretr qe mbyllet ne qytrtin e Gjirokastres pas 2 kopshteve te mbyllur 2 jave me pare

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu