Lajm shumë i mirë dhe kaq shumë i pritur për Shqipërinë për hapjen e negociatave me BE!  Keshtu e ka nisur reagimin e tij ne fb ish deputeti i LSI-se i Qarkut Gjirokaster Vangjel Tavo.

Nder te tjera Tavo shprehet, se: “Shqiptarët janë evropianë me mendje dhe me zemër dhe ata e kanë destinacionin vetëm në BE.”

Ja reagimi i plote i Tavos: 

Lajm shumë i mirë dhe kaq shumë i pritur për Shqipërinë për hapjen e negociatave me BE!

Shqiptarët janë evropianë me mendje dhe me zemër dhe ata e kanë destinacionin vetëm në BE.

Tani është koha që të punohet me përkushtim dhe përgjegjshmëri të lartë për të gjitha kushtet e vëna të cilat prekin shumë aspekte të jetës politike, kushtetuese, institucionale, të përfaqësimit, dhe drejtave të njeriut.

Është koha që shqiptarët ta bëjnë realitet ëndrrën e tyre 30 vjeçare të një Shqipërie si e gjithë Europa!

VT

Fotografia e Vangjel Tavo - Faqja Zyrtare

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu