Mund te duket teresisht e pabesueshme, por 55 vjecari Leonidha Duka, ka humbur jeten nga uria. Komshinj te tij kane pohuar per Jugulajm.net se 55 vjecari kishte 4 dite i pangrene qe kur Edi Rama vendosi me force vetkarantinimin e te gjithe shqiptareve ne banese pa i dhene zgjidhje personave si Leonidha qe nuk kish asnje te ardhur per te siguruar buken e gojes.

Dy komshinj te tij, kane thene para pak minutash se Leonidha kishte shfaqur shenja te mungeses se te pangrenit pasi qendronte i mbyllur ne shtepi duke zbatuar urdherin e Rames per izolim vetjak ne shtepi. Dje guxoi qe te dilte ne ajer te paster por ra ne shesh dhe pasi mori sherbim mjekesor ne Qendren Shendetesore ne Memaliaj, u dergua ne banese.

Tre muaj me pare kryetari ilegal i Bashkise Memaliaj i zgjedhur nga votimet moniste te 30 qershorit te 2019 Spiros Kuremenos (Gjolek Gucaj) i hoqi trajtimin prej 35 mije lekesh qe Duka perfitonte nga Bashkia si i papune qe ishte dhe i semure. E nderkohe qe Gjolek Guci alias Spiros Kuremenos “gezon” karantinimin e tij ne shtepine e vet ne Tirane si banor i kryeqytetit, njeri prej banoreve te Memaliajt, atij qe i hoqi buken e gojes, humbi jeten pikerisht nga uria dhe vetizolimi i diktuar nga shefi i Spiros Kuremenos alias Gjolek Guci.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu