Mberrijne pergjigjet e analizave per 15 policet dhe kontrolloreve te turnit ne Piken Kufitare te Kakavijes, si dhe 4 efektiveve te Njesise Vendore te Kujdesit Shendetesor te Gjirokastres perfshire dhe kontaktet e tyre.

Per fat te mire te gjithe kane rezultuar negative pas testimit te kryer mbremjen e djeshme. Por testimi pritet te ribehet pas 5 diteve per te qene te sigurte pasi virusi nuk shfaqet me testimin e pare. Testimi tek 25 persona me banim ne Gjirokaster, u realizua dje ne mbremje pak ore pasi u zbulua rasti i pare me COVID -19 mes nje grupi emigrantesh te ardhur ne Kakavije ne datat 16-17 prill te karantiniar ne hotel RIVER ne gryken e Kelcyres.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu