Nje termet i magnitdes 4.7 Rihter ka ndodhur para pak minutash ne Greqi por lekundjet jane ndjere edhe ne rajonin e Gjirokastres. Sic raportojne mediat helene, termeti e ka pasur epiqendren ne Kardhica dhe ka ndodhur ne oren 11:22 minuta me oren lokale te Greqise.

Lekundjet e termetit jane ndjere edhe ne pjesen veriperendimore te Greqise duke prekur Janinen dhe Metsovon. Nderkaq edhe ne Gjirokaster lekundjet jane ndjere te pakta. Nuk raportohet per deme ne materiale dhe njerez.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu